Meteen naar de inhoud
eSoulbikeeSoulbike
Hoe je een fiets kunt ombouwen naar elektrisch: doe-het-zelf elektrische fiets van Esoulbike

Hoe je een fiets kunt ombouwen naar elektrisch: doe-het-zelf elektrische fiets van Esoulbike

Als u op zoek bent naar een manier om maak van je fiets een elektrische fiets, DIY elektrische fietsen zijn de perfecte optie.

DIY elektrische fiets

Esoulbike biedt een breed scala aan doe-het-zelf-conversiekits die eenvoudig te installeren zijn en een geweldige rijervaring bieden.

Onze doe-het-zelf-ebike-sets zijn verkrijgbaar in verschillende stijlen en bieden verschillende voordelen ten opzichte van andere soorten doe-het-zelfprojecten voor elektrische fietsen.

elektrische fiets ombouwsets

Deze blogpost gaat dieper in op de beste doe-het-zelf-ombouwsets en laat zien hoe ze je kunnen helpen genieten van de voordelen van het beste elektrisch fietsen!

Deze blog bevat:

  1. Hoe u uw fiets elektrisch kunt maken met doe-het-zelf elektrische fietssets

  2. Een geschikte fiets kiezen voor een betere elektrische fiets

  3. Belangrijke factoren waarmee u rekening moet houden bij het kiezen van een doe-het-zelf-ebike-set

  4. Hoe u uw favoriete elektrische fiets kunt maken met Esoulbike-conversiekits

 

1. De basis voor het bouwen van elektrische fietsen met elektrische ombouwsets

 

Beginnend met een handleiding over hoe u uw fiets elektrisch kunt maken met behulp van een doe-het-zelf-kit voor elektrische fietsen, verkennen we de stappen om uw fiets te transformeren en uw bestaande vaardigheden te verbeteren.

Laten we beginnen bij de gemakkelijke hobbyist en aan de andere kant de leuke zoektocht van de ingenieur, laten we alle basisprincipes van het bouwen van een e-bike uit een kit of helemaal opnieuw behandelen.

Weten welk type elektrische fietskit je nodig hebt

 

Er zijn twee hoofdtypen doe-het-zelf-e-bikesets: een elektrische fiets en een gaspedaal.

Een pedelec-set is een ombouwset voor elektrische fietsen die ondersteuning biedt bij het trappen. Deze kit is uitstekend als je hulp wilt tijdens je woon-werkverkeer of tijdens het bergop rijden.

elektrische fiets ombouwsets

Aan de andere kant geeft een gashendel je kracht met een druk op de knop, of je nu trapt. Deze kit is perfect als je door de stad wilt razen zonder te zweten!

Welk type doe-het-zelf elektrische fietskit je ook kiest, ons team van Esoulbike kan je helpen de perfecte oplossing voor je behoeften te vinden.

DIY elektrische fiets

Weten hoe bekwaam je bent in het onderhoud van e-bikes

 

Als het verwisselen van een band het meeste is dat je hebt gedaan, dan is een voornaafmotor uit onze bouwpakketten voor elektrische fietsen de ideale keuze.

Als je betere vaardigheden hebt als fietsmonteur of gewoon jezelf wilt uitrekken, dan zijn de opties achter, crank en doe-het-zelf, in volgorde van moeilijkheidsgraad, misschien jouw keuze en onder jouw controle.

DIY elektrische fiets

Natuurlijk hangt de moeilijkheidsgraad bij het installeren van een ombouwset voor elektrische fietsen ook af van de kwaliteit van de set zelf.

Esoulbike DIY elektrische fietskits zijn ontworpen voor eenvoudige installatie, zelfs voor mensen met beperkte mechanische vaardigheden.

DIY elektrische fiets

Weten is dat het een beetje leuk voor je is om je eigen e-bike op te zetten in plaats van te kopen of een nieuwe te kopen

 

Als jij het type bent dat van knutselen en uitdagingen houdt, dan zijn doe-het-zelf-elektrische fietsprojecten zeker iets voor jou!

U bespaart niet alleen geld door het zelf te doen, maar u zult ook de voldoening krijgen te weten dat u uw eigen elektrische fiets helemaal opnieuw hebt opgebouwd met de ombouwset voor elektrische fietsen.

DIY elektrische fietsen

En zelfs als je geen doe-het-zelver bent, kan ons team van Esoulbike je helpen de perfecte e-bike ombouwset voor jouw behoeften te vinden.

We bieden een breed scala aan kits die eenvoudig te installeren zijn en een geweldige rijervaring bieden. Dus of je nu op zoek bent naar een pedelec-set of een gasklepset, wij hebben het voor je!

DIY je elektrische fiets

Laten we, met deze antwoorden in het achterhoofd, de bovenstaande vragen eens nader bekijken, inclusief wat er nodig is. Daarnaast heb ik geleerd hoe je een elektrische fiets bouwt met hoogwaardige kits en componenten.

 

2. De juiste fiets selecteren voor uw doe-het-zelf-ebike-set

 

Bij het kiezen van een fiets voor uw elektrische fietsconversie, zijn er een paar dingen waar u rekening mee moet houden.

Eerst en vooral moet u beslissen welk type fiets het meest geschikt is voor uw behoeften.

geschikte fiets om om te bouwen naar elektrische fiets

Een mountainbike of fatbike is waarschijnlijk de beste keuze als je op zoek bent naar een elektrische fiets die offroad-omstandigheden aankan. Aan de andere kant, als je voornamelijk op verharde wegen rijdt, dan is een racefiets of hybride fiets een betere keuze.

geschikte fiets om om te bouwen naar elektrische fiets

Als je eenmaal hebt besloten welk type fiets je wilt, is de volgende stap het kiezen van een geschikte framemaat. Dit is vooral belangrijk als je van plan bent om serieus te gaan fietsen met je elektrische fiets.

Als u niet zeker weet welke framemaat u moet nemen, is het altijd het beste om voorzichtig te zijn en met een grotere structuur te gaan. Eventueel kun je later altijd nog aanpassingen doen.

geschikte fiets om om te bouwen naar elektrische fiets

En tot slot moet u beslissen welk type ombouwset voor elektrische fietsen u wilt. Zoals we al zeiden, zijn er twee belangrijke doe-het-zelf-ombouwsets voor elektrische fietsen: pedelec en gaspedaal.

Als je niet zeker weet welk type ombouwset voor elektrische fietsen geschikt is voor jou, kan ons team van Esoulbike je helpen bij het nemen van een beslissing.

We bieden een breed scala aan pedelec- en gashendelsets die eenvoudig te installeren zijn en een geweldige rijervaring bieden.

geschikte fiets om om te bouwen naar elektrische fiets 

 

3. Factoren waarmee rekening moet worden gehouden bij het kiezen van geschikte ombouwsets voor e-bikes

 

Nadat je weet welk type fiets het beste is voor jouw behoeften, moet je rekening houden met een paar andere factoren voordat je ebike-ombouwsets kiest.

 

motor

Er zijn twee hoofdtypen motoren beschikbaar: het type naafmotor en het type middenmotor.

Naafmotoren zijn het meest voorkomende type motor dat wordt gebruikt in elektrische fietsen. Ze bevinden zich in het voor- of achterwiel en leveren rechtstreeks stroom aan het wiel.

elektrische fietsmotor

Aan de andere kant bevinden mid-drive motoren zich in het midden van het fietsframe en leveren ze stroom aan het kettingblad. Hierdoor zijn ze efficiënter dan naafmotoren en kun je versnellingen gebruiken zoals op een gewone fiets.

elektrische fietsmotor

 

accu

De volgende factor om te overwegen is de batterij. Dit is waarschijnlijk het meest cruciale onderdeel van uw elektrische fiets, omdat het de motor van stroom voorziet.

elektrische fietsbatterij

Er zijn twee hoofdtypen batterijen beschikbaar: loodzuur en lithium-ion. Loodzuurbatterijen zijn de goedkopere optie, maar ze zijn ook zwaarder en hebben een kortere levensduur dan lithium-ionbatterijen.

Lithium-ionbatterijen zijn daarentegen duurder, maar lichter en hebben een langere levensduur.

De belangrijkste parameters waarmee u rekening moet houden voor uw batterij zijn spanning en capaciteit. De accuspanning van een elektrische fiets wordt meestal gemeten in stappen van 12V, variërend van 24V tot 72V.

elektrische fietsbatterij

Hoe hoger de spanning, hoe hoger het vermogen en de snelheid van de e-bike. 24V e-bikes zijn relatief zwak en voldoende voor lage snelheden en vlak terrein met lichte rijders.

Voor degenen die wat meer snelheid en vermogen wensen, zijn 36V en 48V de meest gebruikelijke opties voor elektrische fietsen en zijn beide uitstekend geschikt tot ongeveer 28 km/u. Dit is een goede kwaliteit 45V e-bike accu gemaakt van Samsung accucellen,

elektrische fietsbatterij

We raden je echter niet aan om zo snel te gaan op je eerste e-bike, tenzij je een lichte motorrijervaring hebt, want dat is eigenlijk wat je aan het creëren bent. 

Houd er ook rekening mee dat hoe hoger de spanning, hoe groter en duurder de batterij zal zijn. U wilt ook een hoogwaardige mountainbike met dubbele vering voor snelheden van meer dan 30 km/u.

elektrische fietsbatterij

Ten slotte moet u beslissen welk type controller u wilt. Er zijn twee hoofdtypen controllers beschikbaar: brushed en brushless. 

Brushed controllers zijn minder duur maar minder efficiënt dan brushless controllers. Borstelloze controllers zijn duurder maar efficiënter en hebben een langere levensduur.


Het belangrijkste verschil tussen brushed en brushless controllers is dat brushed controllers fysiek contact hebben tussen de draaiende delen, terwijl brushless controllers dat niet doen. Dit maakt borstelloze controllers efficiënter omdat er minder wrijving en warmteontwikkeling is.

elektrische fietsbatterij

Nu u de verschillende soorten ombouwsets voor elektrische fietsen kent, is het tijd om de juiste voor u te kiezen.

Als je hulp nodig hebt, staat ons team van Esoulbike altijd voor je klaar. We bieden een breed scala aan pedelec- en gashendelsets die eenvoudig te installeren zijn en een geweldige rijervaring bieden.

 

4. Hoe u uw favoriete elektrische fiets kunt maken met Esoulbike-conversiekits

 

Nu je het ontwerp in je hoofd hebt, zullen we kijken naar hoe bouw je een e-bike?.

Bij de kits vindt u meestal een YouTube-video en/of papieren instructies om het systeem in elkaar te zetten. Je hebt nog steeds wat intelligentie en denkwerk nodig om de ombouwset voor elektrische fietsen zo in elkaar te zetten dat het er niet uitziet als een complete puinhoop voor de ombouwset voor e-bikes!

 

Een opmerking over timing - geloof niet wat de instructies op uw kit zeggen over hoe lang het zal duren. Tenzij je een ervaren monteur of elektrotechnisch ingenieur bent (laten we eerlijk zijn: de meeste zijn dat niet), verdubbel dan de tijd die wordt voorgesteld in de handleiding of YouTube-video.

Over het algemeen betekent dat 2-3 uur voor een voor- of achternaafsysteem, vijf of meer voor een crankmotor en langer voor een zelfgemaakte ebike-conversiekit.

 

Als je nog nooit met elektrische systemen hebt gewerkt, kun je het beste een vriend of professional om hulp vragen bij het monteren van ombouwsets voor elektrische fietsen. Dit voorkomt mogelijke ongelukken en geeft u een tweede paar ogen om uw werk te controleren.

De volgende stap is het monteren van de motor op je fiets. Voor een naafmotor betekent dit dat u een van uw wielen verwijdert en de motor op zijn plaats bevestigt.

Voor een systeem met middenaandrijving moet u de motor op het frame van uw fiets installeren waar de trapas normaal gesproken zou komen.

 

  • motor

 

Hoewel een voor- of achterwielnaafset zo weinig kost als $ 300, inclusief een batterijwees bereid om $ 1000 uit te geven op een crankmotorkit voor de batterij.


Het werk is ook niet gemakkelijk, en voor iemand met een beetje kennis van fietsonderhoud is dit waarschijnlijk niet de baan voor jou. Dat gezegd hebbende, je zult een rockende e-bike met middenmotor hebben voor je inspanningen!

Voordat u de prijs in de steek laat, moet u er rekening mee houden dat, in tegenstelling tot Bosch of Shimano mid-drive motoren die op Europese machines zijn gemonteerd, de Tongsheng- en Bafang-kits bruikbaar zijn.

Dat betekent dat je voor een vergelijkbare uitgave als een midrange e-bike met middenmotor, een machine kunt hebben die kan worden gerepareerd wanneer deze kapot gaat. Je zou de fiets veel meer kilometers op de weg kunnen houden dan een vooraf gebouwde e-bike met middenmotor.

 

Het bouwen van een mid-drive e-bike vereist het meeste werk aan de trapas.

 

  • Voornaaf

 

De kit wordt geleverd met een wiel dat is voorzien van schroefdraad met spaken en de velg.

Als je een tweedehands fiets hebt gekocht om om te bouwen of een oude maar kwaliteitsfiets als platform gebruikt, denk dan eens aan de band die ze leveren - dit is misschien niet geweldig, dus misschien heb je een nieuwe band nodig die aan je behoeften voldoet of verwissel de band op het oude voorwiel op het nieuwe wiel.

Als het schijfremmen heeft, moet u de oude schijf (of een compatibele nieuwe) ook op het nieuwe wiel monteren.

elektrische fiets voornaaf

Het wiel zelf zou snel moeten gaan. Draai eraan om te zien of het ergens wrijft. Hydraulische schijfremmen zijn iets omvangrijker, dus we hebben hierboven een mechanisch systeem voorgesteld - vervangen kost meer tijd, maar zou ongewenste wrijving moeten voorkomen.

elektrische fiets voornaaf

Vervolgens monteer je de koppelarmen op de vork en sluit je het weefgetouw, de controller en de batterij aan. Na het vervangen/onderhouden van de rem zal dit de meeste tijd in beslag nemen omdat u deze goed en netjes moet monteren.

Uiteindelijk zal de look belangrijk zijn voor je handwerk - je wilt niet dat het er aan het eind van de dag uitziet als een oude zak moersleutels!

elektrische fiets conversie kit

Uw fiets ombouwen tot een elektrische is een geweldige manier om geld te besparen en zonder zweet door de stad te reizen! Onze doe-het-zelf-ombouwsets zijn eenvoudig te installeren en bieden een geweldige rijervaring. 

Als je geïnteresseerd bent in een doe-het-zelf elektrische fietsconversie, raden we je ten zeerste aan om onze kits te bekijken! We bieden een breed scala aan opties die aan uw behoeften voldoen.

elektrische fiets conversie kit

Je eigen elektrische fiets bouwen met een doe-het-zelf ebike-kit is niet zo lastig als het lijkt; je hebt alleen mechanische basisvaardigheden en de juiste doe-het-zelf-elektrische fietskit nodig.

Maar als u niet zeker bent van uw capaciteiten, kunnen tal van instructievideo's en artikelen op internet u helpen. Het belangrijkste is om de tijd te nemen en zorgvuldig te werk te gaan.

DIY ombouwset elektrische fiets

 

met Esoulbike's ombouwsets voor elektrische fietsen, heb je alles wat je nodig hebt om je favoriete elektrische fiets zelf te maken! Kijk op onze website en koop vandaag nog voor meer informatie over onze kits en hoe u uw fiets kunt ombouwen tot een elektrische fiets!

laat een reactie achter

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd..

Winkelmand 0

Uw winkelmand is momenteel leeg.

Begin met winkelen